четверг, 20 октября 2011 г.

Sotsiaalne kapital.

Sotsiaalne kapital on lai mõiste, millega seostatakse selliseid märksõnu nagu vastastikune usaldus, suhtevõrgustikud, koostöö ja kodanikuühiskond . Defineeris esmakordselt Pierre Bourdieu 1972.Hiljem täiendasid seda James Coleman .Sotsiaalne kapital moodustub inimeste gruppide ja nendevaheliste võrgustike tulemusel, kui gruppides toimivad normid ja ühiskondlik usaldus hõlbustab gruppidevahelist koostööd ühise kasu saamise eesmärgil.

Ka termin sotsiaalne kapital näib seostuvat majandusega: midagi, mis ei ole rahas mõõdetav, võrreldakse ometi kapitali, varaga. Termin annab mõista, et peetakse silmas nähtust mis, nagu ka raha, võib olla abiks või eelduseks paljude teiste hüvede saavutamisele.

вторник, 18 октября 2011 г.

Public Relations and Stakeholders.


Iga organisatsioon peab suhtuma klientidesse kolleegidesse hästi ning kuulama nende arvamust,lähtuma nende arvamustest ja soovidest.Tänu suhtlemisele,kampaania  moodustab endale reputatsiooni. Teeb erinevaid ettepanekuid klientidele , pakub häid teenuseid,hoiab suhteid klientidega. Tagab informatsiooni ja hoiab kliente.
Mina valisin BIG BANK.BIGBANK AS tahab toeks olla ühiskondliku suunitlusega projektide elluviimisele. Toetab:

1. Kultuur

Toetab kultuurisündmusi, mis kannavad edasi eesti rahva traditsioone.

2. Sport

Prioriteetseteks peamb rahvaspordiüritusi.

3. Lastele suunatud tegevus, näiteks:

  • sotsiaalse suunitlusega lastele või noortele suunatud projektid.
  • üldhariduskoolides täiendkoolitust pakkuvad õppeprogrammid ning üritused.

Situatsiooni teooria.


Situatsiooniline teooria seisukoht on, et ei ole olemas mingit konkreetset omadust, ega käitumismalli, kõik võib oleneda situatsioonist, asukohast ja ajast.

Selline teooria tekkis peale aktiivseid juhi isiksuseomaduste ja edukuse vaheliste seoste otsinguid, kuna selgus ainult rida isiksuseomadusi, mis esinesid paljudes uurimustes, aga ei leitud ühest seost juhi isiksuseomaduste ja grupi tegevuse tulemuste vahel.Seda teooriat kasutavad erinevad firmad.



BIG BANK


Mina valisin oma vaatlusaluseks organisatsiooniks BIG BANK.BIK BANK AS on Eestis, Lätis, Leedus, Soomes ja Hispaanias tegutsev ning Saksamaa ja Austria turul piiriüleseid teenuseid osutav tähtajalistele hoiustele ja tarbimislaenudele spetsialiseerunud pank, mis asutati 1992. aastal Eestis, Tartus. Ettevõte tegutseb kõigil turgudel ühtse kaubamärgi BIGBANK all. Täna on BIGBANK universaalpankade ja liisingfirmade järel Balti riikides üks suurimaid laenuandjaid eraisikutele.
BIGBANK pakub Balti riikides ja Soomes laene ja tähtajalisi hoiuseid ning Saksamaal ja Austrias vaid hoiuseid.
BIGBANKi missiooniks on teha kiire ja paindlik laenuteenus lihtsalt ja mugavalt kättesaadavaks nii eraisikutele kui ettevõtetele. Ettevõtte visiooniks on kasvada suurimaks tarbimislaene pakkuvaks spetsialiseerunud pangaks Baltimaades. Spetsialiseerunud pangana on BIGBANKil ressurssi tegeleda iga kliendiga põhjalikumalt ja hinnata tema võimalusi personaalsemalt. Seetõttu suudab BIGBANK olla teistest krediidiasutustest kiirem ja paindlikum.

BIGBANKil on Baltimaades ulatuslik esindustevõrk, mis tagab klientidele mugava võimaluse personaalseks nõustamiseks ja teenuste vormistamiseks. Veelgi lihtsam on kasutada online nõustamise võimalust otse panga kodulehel.  Samuti pakub pank võimalust olenemata asukohast ja kellaajast tarbida kõiki ettevõtte pakutavaid teenuseid elektrooniliste kanalite - interneti- ja telefoniteeninduse kaudu.

100%-liselt Eesti kapitalil põhineva BIGBANKi emaettevõte ja peakontor asuvad Eestis. Grupp omab filiaale Lätis, Leedus, Soomes ja Hispaanias ning tegutseb piiriülese teenusepakkujana Saksamaal ja Austrias.


Läti

BIGBANKi Läti tütarettevõte SIA Baltijas Izaugsmes Grupa asutati 1996. aastal Riias. Tegevuse ümberkorraldamise käigus sai 2008. aasta novembris tütarettevõtte kõrval tegevusloa ka BIGBANKi ametlik filiaal. Läti filiaali põhitegevus sarnaneb emafirma omaga: klientidele pakutakse tarbimislaene ja tähtajalisi hoiuseid.

Leedu

Kaubamärgi BIGBANK all tegutsev Leedu filiaal avas uksed 2007. aasta septembris. Filiaali peamiseks tegutsemisvaldkonnaks on eraisikutele suunatud tarbimislaenud, tähtajalisi hoiuseid pank hetkel Leedu turul ei paku.

Soome

BIGBANK registreeriti Soomes filiaalina 2009 aasta 29. oktoobril ning esimene teeninduskontor avas uksed sama aasta detsembris. BIGBANK pakub Soome turul sarnaselt Baltimaadele tähtajalisi hoiuseid ja tarbimislaene.

Hispaania

BIGBANK ASi filiaal Hispaanias avas oma esimese kontori Madridis 2011. aasta märtsis. Ettevõtte pakub Hispaania turul eraisikutele suunatud tarbimislaene.

Saksamaa ja Austria

Saksamaal ja Austrias pakub BIGBANK piiriülese teenusena tähtajalisi hoiuseid. Piiriülene teenus võimaldab krediidiasutusel osutada finantsteenuseid teises riigis püsivat tegevuskohta omamata. BIGBANKil ei ole Saksamaal ega Austrias püsikohaga töötajaid.

http://www.bigbank.ee/ru
http://www.facebook.com/pages/Big-Bank/110489042309213



пятница, 14 октября 2011 г.

Toward an Understanding of the Use of Academic Theories in Public Relations Practice.

Lugedes esimest artiklit , ma sain aru , kui tähtis on teooria aga ilma praktikata head teooriat ei saa olla . Ma arvan , et igaüks meist peab tunda head akadeemilist teooriat , et olla hea suhtekorraldaja . Ei tohi arvata ,et ilma teooriata me saame kõike saavutada ja teha kõike ise.

Cornelissen`i artiklis tutvustatakse kolme mudelit.


1) Instrumentaal: Põhineb akadeemilistilel teooria teadmistel.Alati võib leida õigeid vastuseid õpikutest , raamatutest , loengutel.


2) Conceptua
l: teises mudelis ei ole teooria nii tähtis ning praktika ei mängi tähtsat rolli,


3)
Translation: paremat kogemust saad siis kui ise puutud kokku erinevatega situatsioonidega,teooria ei saa õpetada paremini kui isiklikud kogemused(oskused).


Minu arvates kõik mudelid peab ära proovima.Igaüks on neist õige.Kasutades kõiki mudeleid,võib saavutada häid tulemusi.

вторник, 4 октября 2011 г.

Sotsiaalne konstruktivism.


Sotsiaalse konstruktivismi idee pärineb Bergerilt ja Lucmannilt. Nad väidavad, et "reaalsus" on teadmine, mis juhib meie käitumist, kuid meil kõigil on reaalsusest erisugune ettekujutus. Me jõuame ühisele arusaamisele sellest oma teadmiste vahendamise kaudu erinevates sotsiaalsetes protsessides, mis objektiveerivad reaalsuse. Sotsiaalne tegevus kaldub muutuma harjumuseks, nii et meil on ühine arusaam sellest, kuidas asjad peavad olema ja me käitume vastavalt sotsiaalsetele kokkulepetele, mis kujunevad ühise teadmise pinnalt.

Sotsiaalne reaalsus on inimeste vaheline suhtlemine ja eksisteerib vaid selles protsessis Seega eitab sotsiaalne konstruktsionism meie reaalsustaju kui tegelikkuse puhast peegeldust.

Kui inimesed teineteisega räägivad, konstrueerivad nad maailma. See tähendab, et see viis, kuidas inimesed mõtlevad, need kategooriad ja kontseptsioonid, mis pakuvad mõistetele raamistikku, on pakutud selle keele poolt, mida nad kasutavad.Erinevad suhtlusviisid konstrueerivad ühiskondlikke fenomene erinevalt ja toovad endaga kaasa erinevaid inimkäitumise võimalusi .

вторник, 13 сентября 2011 г.

Reputatsioon.

                                             
Kui avatud või suletud me oleme ? See küsimus pani mind mõtlema. Kui palju me peame olema avatud või kinnised selleks,et huvitada  ümbritsevaid inimesi ?  Ma arvan, et mida rohkem me oleme avatud teiste jaoks, seda paremat reputatsiooni me endale tekitame . Jälgida ja hoolitseda oma reputatsiooni  eest. Samuti kõik see kuulub ka erisugustele organisatsioonidele , ühingutele, ettevõtetele , mida rohkem oled avatud teistele , seda rohkem räägitakse sinust ja tuntakse sind ning samuti ka vajavad sind rohkem! Hea maine võib luua: hea käitumise,tegevuse ,pakkumise, kommunikatsioonise . Mul meenusid järgmised sõnad,et organisatsiooni süsteem ja organismi süsteem  on väga sarnased. Me peame jälgima ja toetama seda süsteemi alati.

понедельник, 12 сентября 2011 г.

Esimene loeng oli huvitav ja põnev .Sain palju uut teada!Esimene sain teada et kõige rohkem sa pead kuulama ja analüüsima ja siis ainult pärast rääkida ! Teine sain teada , et suhtekorraldus on reputatsioon, mida sa teed,mida sa ütled ja mida teised ütlevad sinu kohta. Meediasuhted, finantssuhted, suhted töötajatega, suhted ametivõimudega kõik see peame oskama .

Mulle jäi kõige rohkem meelde ,et väga tähtis olla aus . Ja kui midagi juhtub siis sa esimene pead ütlema seda ! Ma iseloomustasin end . Kas ma olen aus ? Ja vastasin mitte alati . Nüüd see on minu eesmärk ja midagi  eitada ja valetada  on mõttetu. Jäid meelde ka sõnad võim, vabadus ja vastutus. Ja väga tähtis on tolerantsus!

Edu kõigile!