Sotsiaalse konstruktivismi idee pärineb Bergerilt ja Lucmannilt. Nad väidavad, et "reaalsus" on teadmine, mis juhib meie käitumist, kuid meil kõigil on reaalsusest erisugune ettekujutus. Me jõuame ühisele arusaamisele sellest oma teadmiste vahendamise kaudu erinevates sotsiaalsetes protsessides, mis objektiveerivad reaalsuse. Sotsiaalne tegevus kaldub muutuma harjumuseks, nii et meil on ühine arusaam sellest, kuidas asjad peavad olema ja me käitume vastavalt sotsiaalsetele kokkulepetele, mis kujunevad ühise teadmise pinnalt.
Sotsiaalne reaalsus on inimeste vaheline suhtlemine ja eksisteerib vaid selles protsessis Seega eitab sotsiaalne konstruktsionism meie reaalsustaju kui tegelikkuse puhast peegeldust.
Kui inimesed teineteisega räägivad, konstrueerivad nad maailma. See tähendab, et see viis, kuidas inimesed mõtlevad, need kategooriad ja kontseptsioonid, mis pakuvad mõistetele raamistikku, on pakutud selle keele poolt, mida nad kasutavad.Erinevad suhtlusviisid konstrueerivad ühiskondlikke fenomene erinevalt ja toovad endaga kaasa erinevaid inimkäitumise võimalusi .
Комментариев нет:
Отправить комментарий